Terhesség: tények és tévhitek
Egy pohár bor is megárt a kisbabának!
Az alkohol nagyon hamar felszívódik, és bizony elég jól veszi az akadályokat, annak ellenére, hogy az anya szervezetében különböző gátak nehezítik meg, hogy a káros anyagok a magzathoz, vagy a szoptatás útján a kisbabához jussanak. Tovább >> allergia alvás anyaméh anyaság anyatej apa asztma baba babaruha babatáplálás bébiétel betegség bőr bőrápolás bőrvédelem családi pótlék családtámogatás császármetszés csecsemő cukorbetegség depresszió diéta divat dohányzás Down-szindróma D-vitamin egészség ekcéma elhízás ételallergia étkezés étrend fájdalomcsillapítás fertőzés fogamzásgátlás fogantatás fogyókúra folsav genetika gyed gyermekprogram gyermekvállalás gyes H1N1 hallás hányás hasmenés hímivarsejt hízás hormon hormonok hozzátáplálás ikrek immunrendszer influenza játék kalcium köldökzsinórvér koraszülés koraszülött kórház KRIO Intézet kutya láz lombikbébi magzat meddőség megfázás menstruáció mese mesekönyv mesterséges megtermékenyítés munka munkavállalás napozás nátha nőgyógyász nyár őssejt őssejtbank őssejtterápia otthonszülés ovuláció pajzsmirigy párkapcsolat PCOS peteérés programajánló programok pszichológia sperma spermium sport stressz szerelem szex szoptatás sztármami szülés szüléstörténet születés születés hete fesztivál szülőszoba tanulás táplálkozás tápszer tej terhesség termékenység torna trombózis újszülött ultrahang utazás vajúdás várandósság védőoltás vetélés vitamin vitaminok
|
Köldökzsinórvér eredetű őssejtekkel az agyi bénulás ellen
2013.10.11.
Ausztrál tudósok köldökzsinórvér eredetű őssejtek alkalmazásával értek el jelentős állapotjavulást agyi bénulásban szenvedő gyermekeknél. "Erre a hírre vártunk, ebben reménykedtünk!" - így kommentálta egy anyuka a Stem Cells című tudományos lapban megjelent hírt, amely szerint jelentős előrelépést sikerült elérni az agyi bénulás gyógyításában őssejtterápia segítségével. A Melbourne-i Marcia Kennedy 5 éves kisfiánál 15 hónapos korában diagnosztizáltak agyi bénulást. Csak Ausztráliában 35 ezer embert érint a betegség, vagyis ennyi betegnek a hozzátartozói várják ugyanilyen reménykedve a gyógyírt.
Az ausztrál tudósok által jegyzett tanulmány szerint azoknak a betegeknek, akik a köldökzsinórvérből származó sejteket transzfúzióval megkapták, jelentősen javultak az agyi- és motorikus funkciói. Az agyi bénulást kutató szervezet, az ausztrál Cerebral Palsy Alliance vezetője azt nyilatkozta, hogy a kutatók által alkalmazott eljárás elvezethet a betegség teljes gyógyíthatóságához. A klinikai vizsgálatok során 30 gyermek kapott különböző kezeléseket: egy részük hagyományos rehabilitációban vett részt, volt, aki EPO kezelésben részesült, és volt, aki donortól származó köldökzsinórvért kapott. Hat hónappal később, az őssejtterápián átesett gyerekek jelentősen jobb eredményeket értek el a mozgás- és kognitív funkciókat vizsgáló teszteken, mint a két másik kezelésben részesült társaik. A három évnél fiatalabb gyermekeknél figyelték meg a legnagyobb mértékű előrehaladást. Az agyi bénulás a magzati fejlődés során, vagy csecsemőkorban alakul ki. Az agy károsodása következtében állandó mozgáskoordinációs zavar lép fel, a beszéd- és értelmi fejlődés visszamarad. A betegség őssejtterápiával való kezelésével már korábban is kísérleteztek tudósok, és sikerült is jelentős eredményeket felmutatniuk, ám szakértők szerint a legújabb ausztrál kutatási eredmények minden korábbinál biztatóbbak. Mindazonáltal, a tanulmány szerzői arra figyelmeztetnek, hogy az esetleges mellékhatásokat is részletesen feltáró, átfogó vizsgálatokra van még szükség ahhoz, hogy a terápia a rendes klinikai gyakorlatba bekerülhessen. Forrás: KRIO Intézet Ha tetszett a cikk, kérjük értékeld!
Hasonló témában még több cikket!Berakom a kedvenc cikkeim közé! Kapcsolódó cikkeink
2017.12.01. Nyílt nap a KRIO Családi Őssejtbankban!
2017.07.03. Mire jók az őssejtek?
2016.07.05. A születéskor gyűjthető őssejtekről
2015.05.15. Újabb őssejt-sikerek!
2015.04.28. Felépülés agyvérzésből őssejtekkel
2015.03.18. A jövő záloga: VSEL-safe technológia
Új hozzászólás
Hozzászólások
Még nincsenek hozzászólások
|