Terhesség: tények és tévhitek
Az ultrahang minden eltérést kiszűr
Nem. Sok múlik a készülék minőségén és a páciens alkatán. Ideális körülmények között lehet csak a maximumot kihozni a módszerből. Az ultrahangkészülék erősen túlsúlyos nők méhében csak nagyon kevés dolgot lát. A kromoszómaeltérések és anyagcsere-betegségek pedig semmilyen esetben sem szűrhetőek ki ultrahangvizsgálattal. Tovább >> allergia alvás anyaméh anyaság anyatej apa asztma baba babaruha babatáplálás bébiétel betegség bőr bőrápolás bőrvédelem családi pótlék családtámogatás császármetszés csecsemő cukorbetegség depresszió diéta divat dohányzás Down-szindróma D-vitamin egészség ekcéma elhízás ételallergia etetés étkezés étrend fájdalomcsillapítás fertőzés fogamzás fogamzásgátlás fogantatás fogyókúra folsav genetika gyed gyermekprogram gyermekvállalás gyes H1N1 hallás hányás hasmenés hímivarsejt hízás hormon hormonok hozzátáplálás ikrek immunrendszer influenza játék kalcium köldökzsinórvér koraszülés koraszülött kórház KRIO Intézet kutya láz lombikbébi magzat meddőség megfázás menstruáció mese mesekönyv mesterséges megtermékenyítés munka munkavállalás napozás nátha nőgyógyász nyár őssejt őssejtbank őssejtterápia otthonszülés ovuláció pajzsmirigy párkapcsolat PCOS programajánló programok pszichológia sperma spermium sport stressz szerelem szex szoptatás sztármami szülés szüléstörténet születés születés hete fesztivál szülőszoba tanulás táplálkozás tápszer tej terhesség termékenység torna újszülött ultrahang utazás vajúdás várandósság védőoltás vetélés vitamin vitaminok
|
Mi kerüljön a kórházi csomagba?
2018.11.12.
A babaholmit nem kell rögtön magunkkal vinni, elég, ha a szülés után hozza be az újdonsült édesapa – ennek ellenére nem árt előre összeállítani a csomagot, így kevésbé valószínű, hogy kimarad valami, és nem mellékesen: az izgatott apukának sem kell majd a bepakolással bajlódnia, ha eljön az ideje... :)
Fotó: Bigstock Mit vigyünk a babának?
…és a mamának?
Jó, ha benne van a csomagban:
Iratok: A baba születési anyakönyvi kivonatához szükséges adatok felvétele a kórházban történik, ehhez kelleni fog mindkét szülő személyi igazolványa, valamint egy 300 napnál nem régebbi házassági anyakönyvi kivonat, illetve – ennek hiányában – apasági nyilatkozat. (Korábban 30 napnál nem régebbi házassági anyakönyvi kivonatot kértek, újabban elég a 300 napnál nem régebbi okirat. Erről a házasságkötés helyszínén - személyes vagy postai úton – kérhető másolat.) A TAJ-kártya igényléséhez szükséges nyomtatványt az újszülött-osztályon kell kitölteni. A kitöltött nyomtatványt az anyakönyvvezető küldi (majd) el az Egészségbiztosítási Pénztárnak, ahol – a nyomtatványon szereplő személyi adatok alapján - megadják a TAJ-számot, a kiállított TAJ-kártyát postán küldik meg a szülőnek. Ha a baba nem házasságban születik, csak érvényes apasági nyilatkozat mellett kaphatja meg édesapja vezetéknevét: A hatóság előtt tett apasági nyilatkozat visszamenőleges hatállyal érvényes, vagyis a fogamzás napjától fogva ismeri el a nyilatkozattevő férfit édesapának. A szülés előtti nyilatkozathoz szakorvosi bizonyítvánnyal kell igazolni a fogamzás feltételezett, és a szülés várható idejét. Apasági nyilatkozatot egyébként a baba születése után is lehet tenni, azonban jóval körülményesebb eljárás. Ez utóbbi esetben a névváltoztatási kérelmet is be kell adni (a nyilatkozat hiányában ugyanis a gyermek az édesanyja vezetéknevét kapja). Ha tetszett a cikk, kérjük értékeld!
Hasonló témában még több cikket!Berakom a kedvenc cikkeim közé! Kapcsolódó cikkeink
2019.02.06. Hogyan hat az EDA?
2019.01.30. Érdemes-e szülésznőt (is) választani?
2019.01.28. Babakelengye – íme a lista!
2019.01.08. Egészségesebb a használt babaruha?
2018.11.20. Saját szülését fotózta a kismama!
2018.10.05. Csúcsszuper holland babaágy!
2018.09.07. Hogyan készüljünk fel a szülési fájdalmakra?
2018.08.29. A császáros szülés is lehet szép élmény!
2017.08.08. Események a kórházban
|