Mit egyen a baba, ha tápszeres?
Várszegi Viktória
2009. október 15.

A következő tápszer (2-es számú) még táplálóbb, legkorábban öt hónapos kortól adható. Az előírt mennyiséghez mindig ragaszkodjunk, nehogy túltápláljuk a babát!

A hipoallergén tápszerrel már a kezdetektől – akár az első napoktól – etethetjük az apróságot!

Léteznek speciális tápszerek, melyek LCP-t is tartalmaznak. (Ez egy olyan telítetlen zsírsav, amely fejleszti a csecsemő agyműködését, és pozitív hatást gyakorol a látásra is. Szoptatott babák az anyatejből jutnak hozzá ehhez az összetevőhöz!) Az LCP-s tápszerek hasonlítanak a legjobban az anyatejre, de alkalmazásukat feltétlenül meg kell beszélni a gyermekorvossal!

Milyen vízből készüljön a tápszer?

Általános szabály, hogy a víznek mindig frissnek és forraltnak (csíramentesnek) kell lennie!

A legjobb, ha a patikákban kapható, speciálisan csecsemők számára készített ivóvizet adjuk a picinek. A "babavíz" előnye, hogy tökéletesen csíramentesen palackozzák, így nincs különösebb teendőnk vele, forralni sem kell felhasználás előtt. (A tápszert is ebből kell elkészíteni.)

Cumisüveg - Tisztítás és sterilizáció

A csecsemő immunrendszere éretlen, ezért képtelen védekezni a külvilágból érkező kórokozókkal szemben. A megfelelő higiénia kulcsfontosságú ebben az időszakban (is).

A cumisüveget folyóvíz alatt és kefével kell elmosni az étkezéseket követően, a sterilizáció csak ezután következhet. Ez utóbbi feladatot nagyon egyszerűen megoldhatjuk egy gőzzel fertőtlenítő készülék segítségével (5 perc alatt garantált csíramentes tisztaság!), ha nincs ilyenünk otthon, marad a kiforralás (a már forrásban lévő vízbe kell belerakni az "evőeszközöket", minimum 10 perc forralás szükséges). 

Kapcsolódó cikkeink