Teszteljünk! De mikor?
Várszegi Viktória
2010. július 12.

Az extra érzékeny terhességi tesztek segítségével hamarabb tudomást szerezhetünk a pocaklakó érkezéséről, de…

  • Vajon nem örülünk-e túl korán? A vetélések jó része igen hamar, még az örömhír beköszönte előtt megtörténik, mindez a természetes kiválasztódás része, így volt ez mindig, legfeljebb nem tudtunk róla… Ilyen esetekben a vetélésből eredő vérzést menstruációként azonosították a nők, és mintha mi sem történt volna, tovább próbálkoztak a teherbeeséssel.

Felmerül a kérdés, hogy valóban érdemes-e a vérzés kimaradása előtt kíváncsiskodni, vagy okosabb lenne várni egy kicsit?

  • Elgondolkodtató, hogy miért is kellene kiderülnie egy néhány napos, tulajdonképpen még csak kémiai értelemben létező terhességnek, ha rövid időn belül amúgy is megszakadna.
  • Az életmóddal kapcsolatos aggályok - melyek szerint, jobban vigyáz magára az a nő, aki tudja, hogy babát vár - fölöslegesnek bizonyulnak; egyrészt, mert egy gyermeket tervező nő bizonyára ügyel az egészségére, másrészt az első két hetében – vagyis az esedékes menstruáció kimaradásáig – nem alakulhatnak ki veleszületett fejlődési rendellenességek.

Ha túl korán teszteltünk, az eredmény pontatlan lehet!

  • A beágyazódás folyamata napokat vesz igénybe, illetve az egyes embriók fejlődési üteme is más; így meglehet, hogy a tesztek érzékenységének dacára, hibás eredményt kapunk.
  • Ebben a korai időszakban bármilyen apróság torzíthatja a végeredményt (sokat számíthat az anyai vízháztartás milyensége, a testsúly, stb).

Kapcsolódó cikkeink