Nem szűnő fájdalom a gátseb tájékán…
Várszegi Viktória
2010. augusztus 25.

Feküdjünk, amennyit csak lehet!

Igyekezzünk a lehető legtöbbet feküdni, a tartós függőleges testtartást - ha lehet - inkább mellőzzük a szülés utáni napokban/hetekben. Az ülést ülőpárna vagy úszógumi használatával tehetjük kellemesebbé, de ha nincs ilyesmi a kezünk ügyében, egy ügyesen formált fürdőlepedő is remekül megteszi.

Hűtsük le a területet!

  • A gátseb jégkockás borogatása azonnali megkönnyebbülést hozhat. Nincs más dolgunk, mint alaposan bebugyolálni egy fagyos jégkockát, majd óvatosan az érzékeny területre helyezni - az enyhülés pillanatokon belül tapasztalható lesz! A fájdalomcsillapítás mellett a sebgyógyulást is elősegíthetjük, ha Calendulát vagy Arnicát cseppentünk a vízbe fagyasztás előtt. (Az Arnicát egyébként szájon át is szedhetjük.)
  • Naponta egyszer-kétszer kenjük be vékonyan a sebet körömvirágkrémmel, majd tegyünk rá hideg borogatást.

Gyógyító anyatej

Az anyatejben található antitestek is lerövidíthetik a gyógyulási időt - használjuk ki bátran a tulajdon testünkben rejlő lehetőségeket, és csepegtessünk némi anyatejet a borogató ruhára, bármilyen furcsán hangozzék is..!

Ülőfürdő – csak a "kritikus" időszak letelte után ajánlott!

Az ülőfürdővel szigorúan meg kell várnunk az orvos engedélyét, a gyermekágyi folyás elmúltáig, fürdés helyet inkább zuhanyozzunk.

Készíthetjük:

  • kamillával - fertőtlenít és gyógyít;
  • illóolajokkal – egyszerre hűsítenek, fertőtlenítenek és sebgyógyító hatással is rendelkeznek;
  • tengeri sóval – szárít és fertőtlenít.

Ha a fentebb összeszedett házi praktikák rövid időn belül nem hoznának változást, feltétlenül látogassunk el a nőgyógyászhoz, ezt a fájdalmat nem "kötelező" elviselni, ráadásul a sebnek is mielőbb rendbe kell jönnie, méghozzá maradéktalanul.

Kapcsolódó cikkeink