Változatos tüneteket produkálhat, leggyakrabban a hirtelen kialakuló szénanátha jelzi a betegséget, de asztma és csalánkiütés formájában is jelentkezhet.
Megelőzés:
Kapcsolódó cikkünk: Húsvéti nyuszi? - Gondold meg, a Fővásori Állatkert továbbra sem fogadja be a megunt tapsifüleseket!
Szintén többféle formában jelentkezhet, a bőrirritáció (csalánkiütés, ekcéma) mellett szénanáthás panaszok, nehézlégzés, de akár hányás vagy hasmenés is utalhat kezdődő tojásallergiára. Keresztallergiát is okozhat: bizonyos esetekben a csirkehús elfogyasztása után is hasonló tünetek léphetnek fel, illetve akár a tyúktoll is kiválthat asztmás rohamokat az erre hajlamos betegeknél. Ez utóbbi jelenség oka, hogy az allergénnel túltelített szervezet már nem érzékeli – az amúgy is csekély - különbözőséget a két anyag között, és ugyanúgy reagál, mint a tojás elfogyasztását követően.
Megelőzés:
A tojásallergiáról ITT olvashatsz bővebben!
Ha a barka virágzik, kicsi sárga színű porzók jelennek meg bolyhos rügyek felszínén, a növény ekkor kezdi szórni erős az allergénnek minősülő virágport.
Megelőzés:
Bármilyen, illatanyagot tartalmazó készítmény okozhat allergiát, ebből a szempontból a kifejezetten jó minőségű, valamint a natúrkozmetikai termékek sem jelentenek kivételt. Ha a bőrre kerülést követően irritáció lép fel, kétségtelen, hogy allergiával állunk szemben...
A cikk nem pótolja a szakorvosi vizsgálatot. A közölt tartalom mindössze általános tájékoztatás, nem használható egészségi problémák, betegségek diagnosztizálására vagy gyógyítására. Az adatok és információk, tanácsok felhasználása a felhasználó felelősségére történik. Kérjük, hogy egyes döntéseinek a meghozatala előtt szükség szerint kérjen közvetlen felvilágosítást az adott témában jártas szakembertől, annak érdekében, hogy az esetleges félreértések elkerülhetők legyenek.